Sıraselviler caddesi. No:83/2
Beyoğlu/İstanbul
info@pilotgaleri.com
0212 245 55 05

SERGİLER, ETKİNLİKLERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN E-POSTA ADRESİNİZİ GİRİNİZ


KAYDEDİLDİ!
TEŞEKKÜRLER.

SANATÇILAR

ECE AĞIRTMIŞ

Ece Ağırtmış (1995) Berlin’de yaşıyor ve çalışıyor. Çocukluğunun yansımasını taşıyan çizimlerini kendine özgü renk skalasıyla birleştiren Ağırtmış, iki boyutlu çizimlerden yola çıkarak üç boyutlu ahşap heykeller üretiyor.

Sanatçının üretiminde sıklıkla hissedilen nostalji, kullandığı malzemelerden ve beslendiği materyallerden gelir. Eski oyuncakların ahşap dokusu ve çizgi film/animasyon dünyasının renkliliği, hem sanatçının kişisel geçmişine hem de izleyicinin geçmişine bir yolculuk sunar. İzleyici Ağırtmış'ın yapıtlarıyla etkileşime geçtiğinde, yapıtların yarattığı hatırlatma ile açıklanamayan bir aşinalık yaşar ve yaratılan evren, izleyici ve sanatçı tarafından paylaşılan ortak bir anı hâline gelir. Sanatçının bakış açısıyla gündelik hayatta kaçırdığımız ya da popüler kültürden alışık olduğumuz ayrıntılar ironi ile birleşir ve yeni bir mizah anlayışı yaratır. Ağırtmış’ın dokunuşu ile olumsuz kabul edilen anlar, izleyiciyi gülümseten, alternatif bakış açıları gösteren bir deneyime dönüşür.

Sanatçının seçili sergileri arasında;''Zürafa'' (İstanbul Oyuncak Müzesi, 2024), ''Square'' (PILOT Galeri, Istanbul, 2023), Borderless "Editions" Pop-up (Sanatorium, Istanbul, 2022), MISS READ Berlin ArtBook Festival (Haus der Kulteren der Welt, Berlin, 2021) Borderless "Editions" (Öktem Aykut, İstanbul, 2021), “Dev Buluşma: 50 İllüstrator Bir Arada” (Ada Modern Sanat Galerisi, Aydın, 2021), Dijital bir sergi “Ozmoz” (Fam, 2020), ”Nabız” (The Circle, İstanbul, 2020), “Lost on the Highway” (Soho House, İstanbul, 2019), “Lost and not Found” (Wieden+Kennedy Amsterdam, Amsterdam, 2019), “O Eski Güzel, Kötü Günler” (Kova Art Space, İstanbul, 2018), “Sunday Morning” (Galerist, İstanbul, 2018) vardır.  

 

-

ESERLER

SERGİLER

İLGİLİ