Sıraselviler caddesi. No:83/2
Beyoğlu/İstanbul
info@pilotgaleri.com
0212 245 55 05

SERGİLER, ETKİNLİKLERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN E-POSTA ADRESİNİZİ GİRİNİZ


KAYDEDİLDİ!
TEŞEKKÜRLER.

GEÇMİŞ

YANIK SARAYLAR

HALE ARSLAN,  CAN KÜÇÜK,  GÖKHAN GÖKSEVEN

12 MAYIS 2018 - 16 HAZİRAN 2018

Pilot, 12 Mayıs - 16 Haziran tarihleri arasında üç genç sanatçının farklı dönemlerde farklı medyumlarla yaptıkları üretimleri örnekleyen “Yanık Saraylar” grup sergisine ev sahipliği yapıyor. Hale Arslan, Can Küçük ve Gökhan Gökseven’in çalışmaları ortadan kalkmış bir geçmişe, geride bırakılmış bir döneme veya mekana ait kırılma noktalarını, kopuşları ve sonrasında yaşanabilen patlama anlarını takip ediyor.

Kırılmaların üzerini illa örtmek mi gerekir? Geçiş dönemlerinin şiddeti nasıl ve ne kadar hissediliyor? Hayal kırıklıklarından kaçmak için bir neden var mı? “Yanık Saraylar” kişisel ayrılık ve travma hikayeleri anlatmakla değil; hikayedeki yol ayrımına gelindiğinde hissedilen gerginlik, üzüntü, korku gibi ortak duyguları açığa vurmakla ilgileniyor. Sanatçılar kaygıyı, rahatsızlığı ve bir şeyleri kaybetme hissini nesnelere, resimlere, darbelere ve titreşimlere dönüştürürken biri sakin, diğeri melankolik, ötekisi sert yollara başvurabiliyor. Yanıklar, alevler, çatlaklar, etrafa dağılmış ve bütünlüğü bozulmuş parçalar bir şeylerin normal seyrinde ilerlemediği hissini iyiden iyiye kuvvetlendiriyor. Serginin tümüne yayılan bu his aslında herkese bir yerden değiyor. Sergideki işlerin her biri izleyiciye ‘sizin kırılma noktanız neresi(ydi)’ sorusunu soruyor.

Sanatçılar Hakkında

Hale Arslan
2017 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Galata Rum Okulu'nda düzenlenen Base Istanbul'a katıldı. Maslak’ta açılan ve 18 Mayıs’a kadar sürecek "bang. Art Innovation Prix 2018" sanatçılarındandır. İstanbul'da yaşıyor ve çalışıyor.

Can Küçük
2017 yılında Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında Ela Cindoruk ve Nazan Pak’ın atölyesinde (ECNP Galeri) mücevher, Aslı Aydemir’in atölyesinde (atelier13) seramik öğrendi. Ürettiği işler Mamut Art Project, Genç Yeni Farklı VI (Galeri Zilberman), Oksitosin (Das Art Project.), Genetiğiyle Oynanmış (“BAHAR” 13. Sharjah Bienali İstanbul Ayağı, Das Art Project.), ve Bir Örnek Davranış (bomontiada Alt) sergilerinde gösterildi. 2017 yılında Can Altay yürütücülüğündeki MÇPS (Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar, Prodüksiyon: Amira Arzık) projesinin tasarım ekibinde yer aldı. Çalışmalarına İstanbul’da devam ediyor.

Gökhan Gökseven
2013 yılında Ringling College of Art & Design'da illüstrasyon bölümünden mezun oldu. MFA programına New York Academy of Art Resim Bölümü'nde devam eden Gökseven, 2015 yılında yüksek lisansını tamamladı. 2016 yılına kadar bu kurumda çeşitli sanatçıların derslerinde asistanlık görevini üstlendi ve çeşitli grup sergilerinde yer aldı. Sanatçı İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.

Gökhan Gökseven, \"Like tears in rain\", 2017, tuval üzerine yağlı boya, 76x80 cm

SERGİ GÖRSELLERİ