Sıraselviler caddesi. No:83/2
Beyoğlu/İstanbul
info@pilotgaleri.com
0212 245 55 05

SERGİLER, ETKİNLİKLERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN E-POSTA ADRESİNİZİ GİRİNİZ


KAYDEDİLDİ!
TEŞEKKÜRLER.

GEÇMİŞ

Rüzgarın Tersi

İREM TOK

7 MART 2013 - 27 NİSAN 2013

PİLOT Galeri, 7 Mart-27 Nisan tarihleri arasında İrem Tok'un "Rüzgarın Tersi" başlıklı solo sergisine ev sahipliği yapacak.

2011 senesinde Outlet’te gerçekleşen kişisel sergisi “Gözden Kayıp”ta toplum içinde yalnız olan bireyin kırılgan ve yara almaya açık varlığı üzerine çalışan sanatçı, bu sergisinde bireyin belleğinde yaşadığı zaman yolculukları, iç hesaplaşmaları ve dünya üzerindeki varlığının geçiciliği üzerine yoğunlaşıyor.

Şehir yaşamının kaosu içinde kendimizi ne kadar dinleyebiliyoruz? İç sesimizi duymazdan gelerek, gerçek isteklerimizi bastırıp, ne hissettiğimizi, neyin peşinde olduğumuzu unutup zamanın akışı içinde sürüklenip duruyoruz. Şehir yaşantısının kakafonisi bize kendimizi unutturan, iç sesimizi susturan bir mekanizma haline geliyor; yüklediği sorumluluklar, kendimizden kaçmamıza neden olan gündelik yaşam pratikleri üretiyor.

Son 3 aydır bir konuk sanatçı programı kapsamında Münih’te, kent yaşamının gürültüsünden uzakta yaşayan ve sessizliği, durağanlığı deneyimleyen sanatçının, burada yaşadıklarından ve hissettiklerinden yola çıkarak oluşturduğu video, fotoğraf ve heykeller 7 Mart – 27 Nisan arasında Pilot Galeri’de gerçekleşecek ‘Rüzgarın Tersi’ başlıklı solo sergisinde ilk defa izleyici karşısına çıkacak.

İrem Tok, Otoportre, 2013

SERGİ GÖRSELLERİ